Srovnání přízí

Srovnání cen duhových klubíček

Duhových klubíček je pořád víc a víc, pro lepší orientaci v nich jsem si udělala takové malé cenové srovnání. Abych neporovnávala hrušky a jabka, vzala jsem zvlášť ručně navíjená klubíčka (Duhovka, Mishastyle atd.) a klubíčka ostatní (Flowers, Puzzle, Floxy…). Ceny jsem přepočítávala v Kč na 100 m. V tomto příspěvku se zaměřím na ručně navíjená duhová klubíčka.

Ručně navíjená duhová klubíčka

Srovnávala jsem vždy cenu za 3-nitku.

Aktualizace dne 3.12.2020

Nejlevněji vycházejí Magická klubíčka od Alenky Chyškové. Ta se dají sehnat přes facebookovou skupinu „Magická klublíčka :-)“. Výběr těchto klubíček je široký, navíc si můžete nechat namíchat i kombinaci na přání. Složení klasika – 50% bavlna, 50% akryl. Vyzkoušela jsem už 2 klubíčka. Vždy šlo o 4-nitky, 1000 m. Celkově jsem byla spokojená, jen mi oproti Duhovkám nebo Čarovným klubkům či Kokonkům přišla tato taková trochu hutnější, hřejivá. Na chladnější období ale ideální :-).

Druhá nejlevnější jsou klubíčka Butterfly značky YarnMellow (česká klubíčka – kompletní nabídka na www.tvorboshop.cz; dostupná jsou ale i v dalších e-shopech zaměřujících se na prodej přízí na háčkování). Složení zase klasické 50/50 bavlna + akryl. Návin základních klubíček je 1500 m. Ale mají spoustu zajímavých variant jako např. Butterfly Mini (500 m) nebo Butterfly Duo (namícháno jen ze 2 barev). Tuto značku jsem ještě nezkoušela, nějak mi nesedí ten návin a barevné kombinace, ale plánuji vyzkoušet.