Návody

Duhová šála

Zadání znělo jasně: „Mami, já bych chtěla duhovou šálu“ 😉 A tak jsme se „zákaznicí“ vybraly to pravé, opravdu duhové klubíčko a já si začala lámat hlavu, jaký vzorek mu bude slušet. Bylo jasné, že to musí být něco opravdu hoodně jednoduchého. Nakonec vyhrála „véčka“ z obyčejných polodlouhých sloupků – když se vezme větší háček, je šála krásně měkká.

Základní info

  • příze: YarnArt Ambiance, barva 162 (návin 250m, 20 % vlna / 80 % akryl)
  • háček: 5 mm
  • rozměry: 164 cm x 18 cm
  • spotřeba: cca 1,5 klubka

Návod

  1. Nejdříve uháčkujeme řetízek – počet ok podle toho, jak chcete mít širokou šálu, ale musí být lichý (poslední oko je na otočení) – já začínala na 27 ok
  2. Po otočení následuje řada krátkých sloupků (KS) – vyjde sudý počet KS – v mém případě 26 KS, nakonec 2 řetízková oka (ŘO) a otočíme
  3. A pak už začíná vzorek s véčky – viz schéma níže
  4. Opakuje se stále dokola 1 řada
  5. Háčkujeme tolik řad véček, dokud nemá šála potřebnou délku
  6. Nakonec zpevníme řadou KS + můžeme ozdobit třásněmi

Autorská práva

Prosím, respektujte autorská práva. Tento návod je určen pouze pro Vaši vlastní potřebu. Nekopírujte části návodu ani návod celý. Pokud se chcete s někým o návod podělit, pošlete mu odkaz na tyto webové stránky 😉 Děkuji.

Závěrem

Když byste k návodu měli jakékoli otázky, můžete se mě zeptat emailem nebo přes facebookovou skupinku. V této skupince se můžete pochlubit i svými výtvory.