Háček pomáhá

Celou mateřskou mi vrtá hlavou, že bych chtěla dělat něco smysluplného, nějak pomáhat. A tak se snažím spojit zábavné s užitečným a pomáhat háčkem 😉

Zatím dražím své výtvory přes facebook ve prospěch Nadačního fondu Šance onkoláčkům. Tato organizace pomáhá rodinám dětí s vrozenými vadami, závažnými onemocněními (nejen onkologickými).

Kromě toho jsem našla tyto možnosti, jak pomáhat háčkem:

Nedoklubko – Neziskovka, která pomáhá rodinám nedonošených dětí. Háčkovat můžete třeba srdíčka pro maminky nebo chobotničky, čepičky a ponožky pro jejich nedonošené děti. Na vše jsou na stránkách organizace připravené návody.

Dítě v srdci – Organizace, která pomáhá rodinám zasažených smrtí miminka. Zde můžete uháčkovat např. deku nebo „Honzíkovy lodičky“ (podlouhlé košíky).

Ježíškova vnoučata – Jde o projekt Českého rozhlasu, v rámci kterého můžete někomu splnit přání nebo prostě darovat některý ze svých háčkovaných výtvorů. Projekt se zaměřuje na seniory v domovech a podobných zařízeních.

Charitativní bazárek pro Klokánek Štěrboholy – Tady můžete podobně jako u onkoláčků dražit své výtvory, přičemž výtěžek jde na podporu dětí ze štěrboholského Klokánku.

Šikovné ruce pomoci – Pomoc spočívá v uháčkování/upletení čtverce 20 x 20 cm, ze kterého pak dobrovolnice dělají deky pro děti a sirotky s AIDS v Jižní Africe.

Klubko s nití pomáhá – Háčkování a šití hraček a ostatních výrobků pro děti a seniory. V minulosti realizovala tato organizace projekty jako „Deky pro staroušky“, „Rukávníky pro seniory“ nebo „S klubkem slunce svítí více“ (výzdoba + hračky pro dětská oddělení vybraných nemocnic).