Srovnání přízí

Nezbedy (100% bavlna)

S recenzí této značky duhových klubíček jsem chvilku čekala, chtěla jsem mít větší srovnání. Bylo to totiž mé teprve druhé duhové klubíčko ze 100% bavlny (první byl Acorus). Aktuálně jsem vyzkoušela ještě Candy (Stenli) a Re-public (Etrofil) a s čistým svědomím můžu říci, že Nezbedy jsou mezi duhovými bavlněnými klubíčky pro mě číslo jedna.

Oproti třem zmíněným značkám se jedná o ručně navíjená klubka. To s sebou nese nejen mnohem větší výběr barevných kombinací a návinů (vč. umotání klubíčka na přání), tak i klasické barevné přechody. Tím myslím, že se nitky střídají stylem 3+0, 2+1, 1+2, 0+3 1+2… Např. u značky Re-public se nitky střídají podobně jako u Flowers (tj. všechny nitky stejné barvy jsou jen na začátku a na konci klubka). Přechody u Candy zase stejné jako u Panna Cotty (tj. s každým přechodem mění polovina všech nitek najednou), výsledkem jsou pak velmi tvrdé přechody. Takže přechody u Nezbed i uzlíky jsou za mě výborné.

Velkou předností této značky je i vysoká odolnost. Když jsem tvořila návod na šátek Dancing Granny, vzala jsem si (jakožto nevyléčitelný optimista :-)) hned toto klubíčko, jako že to tak na max. 3. pokus dám. Nakonec jsem párala min. 20 a s tou přízí to ani nehlo! V tomto ohledu jsem se s lepším duhovým klubíčkem ještě nesetkala.

Cenově vychází také velmi dobře – v průměru 30 Kč/100 m, tudíž patří mezi ta levnější ručně navíjená duhová klubka (přičemž ta levnější jsou směsové příze, ne 100% bavlna). Blíže k cenovému srovnání – viz můj dřívější článek tady.

Co je ale hlavní – skvěle se nosí. Z Nezbedy (Naturelky č. 208) jsem dělala šátek Dancing Granny a je strašně příjemný, drží tvar, nitky ani po častém nošení nechlupatí, prostě super.

Klubíčka vyrábí majitelka e-shopu www.unezbednychklubicek.cz a myslím, že to je i jediné místo, kde se dají zatím koupit.