Návody,  šátky

Šátek LISTOPAD

Tak tenhle šátek je tak trochu náhoda. Chtěla jsem vyzkoušet Candy, další duhové klubko ze 100% bavlny. Vybrala jsem barevnou kombinaci 796 – a hned jsem v tom viděla listopad (modrá = déšť, hořčicová = barevné padající listí). Tak jsem zaimprovizovala, vymýšlela jsem ho za chodu…

Když už byl šátek skoro hotový, zkusila jsem si ho na krk a přišel mi hrozně těžký. Řekla jsem si, že to je „deka“ a rozhodla se, že ho celý vypářu a udělám z něj teda tu deku. Naštěstí jsem nepárala hned 🙂 Po 2 měsících jsem na něj náhodou narazila, zase jsem ho zkusila a už mi tak těžký nepřišel (asi jak se venku ochladilo :-)). Dodělala jsem zbývající 3 řady a je to. Je strašně příjemný, hřejivý, jen teda ty přechody u Candy mi vadí…

Základní info

  • Příze Candy, č. 796, návin 900m
  • Háček č. 4
  • Rozměry (nevypnutý): 172 x 118 x 111 cm
  • Náročnost: vhodné pro začátečníky

Návod

Šátek jsem „šila na míru“ klubíčku Candy, které má hodně tvrdé přechody. Proto jsem skoro s každým uzlíkem měnila vzorek. Celkem jsem použila 5 vzorů. Jak si Váš šátek poskládáte Vy je ale jen a jen na Vás. Můžete mít šátek jen s listy anebo i s deštěm, jak se Vám to bude líbit. Šátek bude jen Váš originál 😉

Všechny vzory jsou velmi jednoduché, vhodné i pro začátečníky. Používám jen dlouhé sloupky (DS), řetízková oka (ŘO), 2x nahozené DS a na začátku magický kruh (lze nahradit 4 sháčkovanými ŘO)

1. část „LEJE JAKO Z KONVE“

Tento vzorek jsem použila na první 2 barvy klubíčka (tj. ke 2. uzlíku). Celkem mi to vyšlo na 64 řad. Opakují se řady 8-19.

2. část „PRŠÍ“

Tento vzor navazuje na předešlé schéma tak, že se vlastně překrývají poslední řada 1. schématu (ve schématu řada 20) s 1. řadou tohoto schématu. Opakují se řady označené svorkou. Na šířku už schéma neobsahuje všechny sloupky/oka, motiv se pořád opakuje dokola. To je naznačeno tou svislou přerušovanou čárou.

3. část „PADÁ PRVNÍ LISTÍ A POPRCHÁVÁ“

Tak konečně padá listí 😉 Ve schématu jsem nechala poslední řadu z předešlé části, aby bylo jasné, jak nový vzor navazuje na ten předchozí. Svislá přerušovaná čára zase znamená, že schéma tu není celé. Řady, které se opakují, jsou zase označeny svorkou.

4. část „LISTÍ VŠUDE“

Už neprší, zato listí padá stále víc… J Ve schématu jsem zase nechala poslední řadu z předešlé části, aby bylo jasné, jak nový vzor navazuje na ten předchozí. Svislá přerušovaná čára zase znamená, že schéma tu není celé. Řady, které se opakují, jsou označeny svorkou.

5. část „HROMADY LISTÍ“

Poslední část… já ve svém šátku udělala jen pár řad, ale klidně jich udělejte více, pokud se vám motiv větších a menších listů líbí. Ve schématu je zase kousek předešlé části + přerušovaná čára jako v ostatních částech návodu.

Autorská práva

Prosím, respektujte autorská práva. Tento návod je určen pouze pro Vaši vlastní potřebu. Nekopírujte části návodu ani návod celý. Při zveřejňování výrobku zhotoveného dle tohoto návodu prosím vždy uvádějte odkaz na jeho zdrojové webové stránky, tj. www.krocetka.cz. Děkuji.

Závěrem

Doufám, že se Vám šátek bude hezky háčkovat i nosit. Když byste k návodu měli jakékoli nejasnosti, můžete se mě zeptat emailem nebo přes facebookovou skupinku. V této skupince se můžete pochlubit i svými výtvory 😉